Hurtowa i detaliczna sprzedaż pelletu

Dwufunkcyjny kocioł CO - Pellmax CU

Dwufunkcyjny kocioł peletowy

od: 11 934 zł*

Możesz obniżyć koszty ogrzewania nawet o 1000,-PLN w porównaniu z innymi kotłami pelletowymi dostępnymi na rynku. Inteligentna automatyka pogodowa powoduje, że Twój dom dostanie odpowiednią ilość ciepła nawet gdy temperatura na zewnątrz szybko się zmienia. Automatyka stale testuje system, utrzymując go w gotowości co obniża koszty serwisu. Akumulator ciepła ze zintegrowanym objętościowym wymiennikiem płaszczowym produkuje niezwykle duże ilości gorącej wody. Pellmax CU to kompletna kotłownia i całoroczny komfort dla dużej rodziny.
Pellmax CU posiada również grzałki sterowane sekwencyjnie, które czuwają gdy nie dosypiesz peletu. Do kotła Pellemax CU także możesz bezpośrednio podłączyć inne źródła ciepła. Wtedy także grzałki zasilisz bezpośrednio z ogniw fotowoltaicznych lub sieci domowej, a cały kocioł wykorzystasz jako bufor do kolektorów słonecznych, pompy ciepła lub kominka z płaszczem wodnym.

Wszystkie modele Pellmax są tak samo łatwe w obsłudze !!!

Łatwy w czyszczeniu

Okrągłe rury płomienicowe kotła nie posiadają zagłębień i zakamarków, w których mogłaby zbierać się pył i popiół. Do czyszczenia można użyć drucianej szczotki a sam proces czyszczenia wykonywany jest poprzez otwarcie jednych drzwiczek rewizyjnych. Duży, dolny popielnik musi być oczyszczany zaledwie kilka razy w roku.. Drzwiczki posiadają szybkozłączkowe mechanizmy otwierania. Wyczyść palnik i wyczyść szczotką drucianą kanały spalinowe. Pył i popiół znajdują się w komorze popielnikowej. Opróżnij ją. Wszystko zajęło mniej niż 5 minut. Proste, czyż nie?

Zawartość zestawu

  • Automatyczne sterowanie i czujnik zewnetrzny
  • Katowe przylacze kominowe z regulatorem ciagu kominowego
  • Narzedzia czyszczace z uchwytem do zawieszenia
  • Elektroniczny termometr mierzacy temperature spalin
  • Zawor spustowy

Parametry techniczne

 

Wysokość1,540 mm bez czopucha spalin 
Szerokość570 mm bez zaworu spustowego
Głębokość745 mm
Pojemność wodna165 litrów
Zasobnik CWU100 litrów
Pojemność popielnika25 litrów
Wymagania komina:Ø min. 100 mm, wysokość min. 2 m, ciąg kominowy max. 15 Pa
Wylot spalin:tylny
Moc25 kW dla ogrzewania peletami
Moc9 kW przy ogrzewaniu grzałkami elektrycznymi
Masa300 kg.