Hurtowa i detaliczna sprzedaż pelletu

Kocioł na holzgas - Vedolux

Kotły na drewno robione w Szwecji

od: 20 484 zł*

Palenie drewnem jest jak na razie najtańszym źródłem ogrzewania Twojego domu. Vedolux Lambda czyni to tańszym i łatwiejszym jak nigdy.
Dzięki Vedoluxowi konserwacja i obsługa staną się dla Ciebie łatwiejsze. Czytelny wyświetlacz mówi Ci co dzieje się w kotle oraz prowadzi Cię od początku. Jeśli włożysz za dużo drewna lub drewno złej jakości, kocioł sam dostosuje moc i spalanie nadal będzie przyjazne środowisku. Zabezpiczenia zapewniają brak możliwości otworzenia klapy lub drzwi kotła przypadkowo.
Regulacja Lambda zapewnia to, że drewno starcza na długo i wytwarza się mało popiołu. To oszczędza Ci dużo czasu i pieniędzy w dwóch aspektach; na drewnie oraz na obsłudze kotła. Sprzątanie i zapłon są bardzo proste i zajmują kilka minut.
Kotły są bardzo wytrzymałe. Ich grube płyty osłonowe oraz solidne przyciski są bardzo trwałe, wobec czego nie musisz martwić się o to że przypadkowo zniszczysz część kotła.

LAMBDA

DLA PRZYSZŁOŚCI I ŚRODOWISKA

Vedolux 350, 450 i 650 posiadają kontrole Lambda. Zasada jest taka sama jak w nowoczesnych samochodach. Zużycie paliwa samochodu oraz skuteczność oczyszczania spalin zależy od wartości Lambda. Testy w SP, Instytucie Technicznym w Szwecji pokazują, że zarówno wydajność jak i wartości środowiskowe kotłów Vedolux są klasą samą w sobie, spełniając tym samym rygorystyczne wymagania środowiskowe.

LAMBDA TAKŻE OSZCZĘDZA CZAS I PRACE

Lambda ma miły efekt uboczny, oszczędza Ci dużo czasu. Wysoka wydajność sięgająca 93% pozwala na osiągnącie maksymalnej ilości ciepła. Oznacza to mniej czasu na przygotowanie drewna i więcej czasu na inne przyjemnośc. To również oznacza dłuższe przerwy pomiędzy paleniem. Fakt że kotły są bardzo łatwe do czyszczenia oszczędza Ci dużo czasu i pracy.

Palenie drewnem jest z pewnością najtańszym sposobem ogrzewania Twojego domu, a z dobrze dobranym kotłem staje się to jeszcze tańsze. Dlatego opracowaliśmy kilka modeli Vedoluxów o różnej wielkości. To ułatwia wybór kotła do Twojego domu. Vedolux jest dostępny w różnych wariantach mocy, od 35kW aż do 65 kW.

  • Najwyższej klasy wydajność oraz zalety środowiskowe, CO tylko 130 mg/m3
  • Łatwa obsługa sprawia że łatwo jest osiągnąć wysoką sprawność.
  • Ponadczasowy, elegancki design i solidne wykończenie w wysokiej jakości stali.
  • Redukcja mocy, gdy włożysz za dużo drewna kocioł daje Ci wysoki margines błędu podczas gdy wymogi środowiskowe są nadal spełnione.
  • Przyjazny w obsłudze, przemyślana konstrukcja zapewnia niskie koszty użytkowania

Sprzątnij i zapal kocioł w 5min.

Całe sprzątanie odbywa się z przodu za zaledwie jednymi drzwiami kotła. Okrągły kanał spalinowy nie ma ukrytych nierówności dzięki czemu pył i popiół nie ma się gdzie gromadzić. Możesz łatwo wyciągnąć tulbulatory z kotła samymi rękami.
Nie są wymagane żadne narzędzia. Pył i popiół zbiera się na dnie kotła w chowanej szufladzie. Włóż drewno poprzez odpowiedniej wielkośći luki a następnie podpal je poprzez użycie gazowej zapalarki LPG.

Nie mogło być łatwiej...